/Files/images/для вас батьки.jpg

Шановні батьки! Щоденно, щохвилини Ваша дитина повинна бачити й осягати азбуку доброти в родині! Недобрі взаємини з дитиною навряд чи зможуть посіяти в ньому зерна доброти.

Дитина має гарантоване державою право на: - безоплатну дошкільну освіту в державних і комунальних дошкільних навчальних закладах; - безпечні та нешкідливі для здоров'я умови утримання, розвитку, виховання і навчання; - захист від будь-якої інформації, пропаганди та агітації, що завдає шкоди її здоров'ю, моральному та духовному розвитку; - безоплатне медичне обслуговування у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах; - захист від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять здоров'ю дитини, а також від фізичного та психологічного насильства, приниження її гідності; - здоровий спосіб життя.

Пройшовши необхідний етап наслідування, накопичивши враження, набувши відповідних навичок, дитина має перейти до етапу творчості, самостійного пошуку рішень. Як педагоги ми насамперед бачимо своє завдання у тому, щоб підштовхнути дошкільників до проявів ініціативи, винахідливості, вигадки, фантазії.

/Files/images/1.jpeg

Правила для батьків

  1. Перед тим, як вести дитину до дитячого садка, перевірте чистоту його тіла (вуха, нігті), одяг, взуття.
  2. Переконайтесь, що дитина здорова.
  3. Повідомляйте про будь-які зміни в самопочутті та повединці дитини.
  4. Будь-ласка, не запізнюйтесь.
  5. Обов’язково повідомляйте причину відсутності дитини у дитячому садку.
  6. Попіклуйтесь, щоб у вашого малюка був змінний одяг.
  7. За всіма питаннями, що вас цікавлять звертайтесь до вихователів.

Консультація для батьків, діти яких не відвідують заклад дошкільної освіти

Використання ігрових методів і прийомів у навчанні дітей грамоті в домашніх умовах
Впровадження в практику ігрових методик безпосередньо пов'язане з низкою загальних соціокультурних процесів, спрямованих на пошук нових форм соціальної організованості і культури взаємин між вихователем і вихованцями.
Гра - одна з найяскравіших і світлих спогадів дитинства, що веде діяльність дітей дошкільного віку. Вона впливає на розвиток уваги, пам'яті, мислення, уяви, всіх пізнавальних процесів. Існує триступенева мотивація гри: «хочу» - «треба» - «можу!». Саме це є основним механізмом її впливу на особистість, секретом самовиховання. Звідси легко вивести напрями педагогічного керівництва ігровою діяльністю:
- Залучати дітей до гри, використовувати особливі прийоми, які спонукають бажання грати («хочу грати»);
- Допомагати діяти за правилами і вирішувати ігрові завдання («так треба»);
- Розвивати творчий потенціал дитини в процесі гри, сприяти появі адекватної самооцінки і почуття «можу!».
У ході гри діти непомітно для себе виконують різні дії, гра ставить їх в умови пошуку, пробуджує інтерес до перемоги, полегшує подолання труднощів у засвоєнні навчального матеріалу. У закладі дошкільної освіти ми велику увагу приділяємо навчанню грамоті дітей дошкільного віку. Дітям дуже складно засвоїти такі поняття, як «мова», «пропозиція», «слово», «стиль», «буква», «звук». На допомогу приходять ігри.
Для вироблення практичної навички поділу слів на склади ми проводимо з дітьми наступні ігри: «Договори слово», «Магнітофон», «Хто більше?", "Додай стиль». Вихователь вимовляє перший склад, а діти-другий (ши-на, ми-ну, пе-ну, сум-ка).

Таким чином, використання в навчальному процесі ігор та різних завдань, створення на занятті ігрової ситуації призводить до того, що діти непомітно для себе і без особливого напруження набувають певні знання, вміння, навички.
Однак гра не повинна бути самоціллю, а повинна служити засобом розвитку інтересу до предмета, тому при її організації слід дотримуватися наступних вимог:
- Простота і точне формулювання правил гри;
- Доступність ігрового матеріалу всім дітям;
- Простота виготовлення і використання дидактичного матеріалу;
- Участь усіх дітей в грі;
- Справедливе і чітке підведення її результатів.
Для дітей дошкільного віку гра має найважливіше значення: вона для них навчання, праця, серйозна форма виховання. Граючи, діти краще засвоюють програмний матеріал, правильно виконують складні завдання, що підвищує ефективність педагогічного процесу.
Наше завдання - зробити плавним, адекватним перехід дітей від ігрової діяльності до навчальної, щоб радість від гри перейшла в радість навчання.
Всі батьки стурбовані проблемою підготовки своїх дітей до школи, тим більше, сьогодні, коли з'явилося багато нових освітніх структур: гімназій, ліцеїв, центрів з пріоритетними напрямами та ін. Багато батьків йдуть шляхом пошуку ускладненого програмного змісту, наявності так званих спеціальних предметів: раннього читання, математики, комп'ютерної грамоти, іноземних мов та ін. Кожен батько замислюється над питанням: чи потрібно навчити дитину читати і писати перед його надходженням у школу?
Всім добре відомо, що невміння читати або повільне читання є серйозним гальмом у навчанні дитини в школі. Крім того, встановлено факт: 7-річна дитина важче опановує читанням, ніж 6-річна. При існуючих умовах навчання грамоті є прямим обов'язком школи. Але дитячий сад повинен взяти на себе певну роботу по підготовці дітей до школи. У зв'язку з цим вихователям дитячих садків та батькам потрібно знати, чого навчають дітей у школі і як підготувати вихованців дитячих садків до успішного засвоєння програми початкової школи.
Рекомендації:
1.Помогати дітям діяти за правилами і вирішувати ігрові завдання.
2.Розвивати творчий потенціал дитини в процесі гри, сприяти появі адекватної самооцінки і почуття «Можу!».
4.Грати разом з дитиною, бути в грі рівноправним партнером.
5.Не виконувати, а тільки допомагати дитині виконувати завдання.
6.Давати можливість дитині самій справитися з труднощами, надавати допомогу непомітно, проявляти терпіння

/Files/images/index_137837343639.jpg

Готуємось у дитячий садок

Окрема кімната породжує в дитини почуття психологічної захищеності. Якщо житлові умови не дозволяють виділити кімнату, то хоча б створіть щось схоже на дитячу, відгородивши куток.
Не влаштовуйте дитячу у прохідній кімнаті. І не в тій, яка має вихід на балкон. Добре, якщо дитяча кімната виходить на сонячний бік.
Телевізори й іншу апаратуру не ставте біля стіни, суміжної з дитячою. Бо навіть при найтихішому звучанні дитина уві сні буде відчувати дискомфорт.
Стелю краще білити, бо дитяча повинна "дихати", а стіни поклеїти простими паперовими шпалерами. І не старайтеся зробити кімнату надто яскравою. Виберіть спокійні і світлі тони, або з настінним розписом казкових сюжетів. Килимове покриття, звичайно, краще натуральне, а шафи краще вбудувати на всю висоту стіни - чим більше вони вміщатимуть і менше забиратимуть місця, тим зручнішою і просторішою буде дитяча.
Електричні розетки і проводи зробіть недоступними для дитини, а вимикачі, навпаки, розмістіть досить низько, щоб дитина сама могла ними користуватись.
Не силуйте дитину їсти. Якщо вона день у день буде відчувати під час їди негативні емоції, це може призвести до повної втрати апетиту. Поганий апетит у дитини може бути ознакою якоїсь хвороби, і варто якомога швидше з'ясувати - якої.
Найчастшіе, коли дитині виповнюється 3-4 роки, батьки віддають її у дитячий садок. Як підготувати до цієї події?
Слід потурбуватися, щоб дитина вміла:
- самостійно їсти і користуватися серветкою, з незначною допомогою мити руки і витирати їх;
- вчасно повідомляти про свої природні потреби (проситися в туалет);
- самостійно знімати і одягати колготки, шкарпетки, черевики, шапку (зав'язувати шнурки і застібатися вона навчиться пізніше);
- користуватися носовичком;
- дотримуватися елементарних правил культурної поведінки на вулиці і в приміщенні (не топтати зелені насадження, не розкидати сміття, не виходити
з-за столу з повним ротом, не заважати своїм криком іншим дітям);
- бережно ставитися до речей, зокрема до іграшок;
- акуратно складати свій одяг, помічати неохайність у своїй зовнішності;
- виконувати найпростіші доручення: зібрати іграшки, підібрати сміття з підлоги, допомогти щось принести.
Навчіть її також розрізняти і правильно показувати іграшки, меблі, одяг, посуд, деякі фрукти, овочі, частини власного тіла і тіла тварини. Зверніть увагу на мову: вона має бути зрозумілою і неквапливою.
Ще кілька порад:
Частіше стійте непоміченими біля огорожі дитсадка або біля відчинених дверей групи, спостерігаючи за своєю дитиною, як вона бавиться з ровесниками, як розмовляє, чи ладить з вихователем, агресивна чи затуркана.
Навчіть дитину дружити.
Якщо вчорашній приятель захворів, а сьогодні з'явився новий, обов'язково поцікавтеся, на що хворіє дитина, поспівчувайте і не забудьте повернутися до розмови через два-три дні.
Якщо малюк з радістю розповідає про новеньку, яка увесь час плаче, м'яко зупиніть його, поспівчувайте дівчинці, а вранці, збираючи дитину до садка, покладіть у кишеньку цукерку для новенької, і нехай не забуде усміхнутися до неї, покликати бавитися.
Старайтеся, не обурюючись, виконувати всі вимоги вихователя.
Якщо треба щось принести для костюма на ранок чи інше свято, зробіть це. Дитина не повинна почуватися гіршою за інших, заздрити їм або соромитись своїх батьків. Ніколи не з'ясовуйте стосунки з вихователем (що б не сталося!) у присутності дитини, і тим більше не підлещуйтеся. Потерпілою стороною все одно буде вона. Якщо стосунки не поліпшаться, краще перевести дитину в інший садок, найняти няньку або взяти роботу додому.
І завжди пам'ятайте: нещастя дитини, навіть якщо воно вам здається дріб'язковим, для неї - справжнє горе, і тоді дуже потрібні розуміння та співчуття.
У дитячий садок – з приданим!
Хочу поділитися деякими практичними навичками, що можуть придатися батькам, котрі вперше відправляють дітей у дитячий садок. В основному це стосується тих речей, що знадобляться вашій дитині.
Носові хусточки
Купуйте їх утричі більше, ніж, на вашу думку, потрібно. Губитимуться вони практично щодня. Або ж запасіться паперовими серветками.
Тапочки
Удома ваше маля, швидше за все, ходить у тапочках без задників чи, якщо вам пощастило з бабусею, в рукотворних зручних «чунях». Ні те ні інше для саду не підходить. Ви, напевно, підете в магазин і купите сукняштапочки, які облягають ступню. Не треба цього робити. Вони швидко розтягнуться, а задники зімнуться. У дерматинових і навіть шкіряних туфлях нога пріє, а сушити колготки перед прогулянкою ніхто в садочку не стане. Найкраще купити сандали з м'якої шкіри з безліччю прорізів і на м'якій мікропорі.
Одяг на щодень
Як правило, привівши дітей у садок, батьки з подивом виявляють, що цей будинок дуже добре опалюється. Тому фланелеві сорочки і вовняні платтячка, якими ви завбачливо запаслися, можете кому-небудь подарувати. Для садочка найбільше підходить одяг зі знімним «верхом». Особливо це важливо для дівчаток. У хлопчиків і так кофтини-светри майже завжди знімаються до легкої сорочки. Плаття зняти неможливо, у ньому доведеться паритися до вечора. Тому дівчаткам найкраще підійде сарафан. Спідниці купувати не варто, вони або падатимуть, або з них обов'язково вилазить блузка.
Святкове вбрання
Тепер про одяг для свят. їх у садку виявиться набагато більше, ніж Новий рік і 8 Березня. Святковий одяг знадобиться для ранків, відкритих занять, колективних фотографій тощо. Тож порадуйте свою дитину вихідним костюмом.

/Files/images/памятка.jpg

Шановні батьки!Ми разом з Вами зацікавлені в тому, щоб відвідування дитиною дитячого садка було комфортним і корисним.

Тому просимо Вас дотримуватися наступних правил:

Запізнення - завжди стрес для дорослих і дітей. Будь ласка, приходьте вчасно! Проводжайте дитину до групи та передавайте особисто в руки педагогам. Ідучи, додому обов'язково повідомте про це вихователя. Якщо у вашої дитини поганий настрій, обговоріть її стан з педагогом. При вході, будь ласка, чистіть взуття та зачиняйте за собою вхідні двері.

Крім того ми просимо Вас:

Допоможіть своїй дитині вранці роздягнутися, акуратно скласти речі в шафку.

Прослідкуйте, щоб дитина завжди була чистою, акуратно та по сезону одягненою.

Прослідкуйте, щоб у дитини були чисті та коротко підстрижені нігті.

Дайте дитині з собою носовичок.

У шафці дитини повинний бути завжди запасний одяг для групи.

Восени та навесні просимо приносити запасний верхній одяг і взуття для прогулянок.

Щоб запобігти втраті або обміну речей позначте білизну, одяг і взуття ваших дітей. Прослідкуйте, щоб в кишенях дитини не було гострих, ріжучих предметів.

Не давайте дитині з собою жувальну гумку, солодощів тощо.

О 9.00 починаються заняття. Тому переконливо просимо Вас: Якщо ви прийшли, коли заняття розпочалося, допоможіть дитині роздягтися і тихо приєднається до дітей. Якщо ви хочете бути присутніми на занятті, попередьте про це педагога та ознайомтеся з правилами відвідування занять.

/Files/images/поради.jpg

Не відволікайте педагога під час занять, всі проблеми ви зможете обговорити у зручний час - вранці до 8.30, в другій половині дня після 16.30; а також на індивідуальних консультаціях у спеціально призначений час.

Для занять фізкультурою та музичних занять дитині знадобляться футболка, шорти, шкарпетки, чешки в окремому мішку.

Пам'ятайте, іграшка дитини - іграшка для всіх. Вона може зламатися.

/Files/images/линейка.jpg

У нашому дошкільному навчальному закладі 3-4 рази на рік проводяться батьківські збори, за потребою індивідуальні консультації. Якщо з об'єктивних причин ви не зможете прийти, попередьте педагогів заздалегідь.

За харчування дітей батьки сплачують квитанцію у триденний строк з дня її отримання (не пізніше 15 числа поточного місяця на місяць вперед)

/Files/images/Осмотр.jpg

При виникненні у дитини симптомів отруєння (блювота, пронос) або симптомів ГРВІ (кашель, температура, нежить) звертатися на прийом до дільничного педіатра, в заклад дошкільної освіти дитина не приймається.

Якщо ваша дитина занедужала, просимо до 9.00 повідомити сестру медичну старшу за телефоном 99-01-13.

Після перенесеного інфекційного захворювання приймання дітей до дошкільного навчального закладу дозволяється за наявності медичної довідки закладу охорони здоров’я,в якому дитина перебуває під медичним наглядом.

Діти після тимчасової відсутності у дошкільному навчальному закладі з інших причин приймаються без медичних довідок за умови відсутності явних ознак захворювання.

А також: Якщо ви не змогли вирішити будь - яке питання з педагогами, ви можете звернутися до завідувача ,вихователя-методиста, сестри медичної старшої.. Конфліктні та спірні ситуації у нас прийнято вирішувати за відсутності дітей.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ БАТЬКІВ НА РАНКАХ У ДИТЯЧОМУ САДКУ

1.Своєчасно приходити в дитячий садок, не спізнюватися на дитяче свято, не відволікати увагу дітей і дорослих, не примушувати дитину хвилюватися з приводу підготовки до свята (костюм, зачіска).

2.Пам'ятати, що свято у дитячому садку проводиться не для батьків, а для дітей. Тому батькам слід приходити в хорошому емоційному настрої і підтримувати дітей під час виступу оплесками схвальними поглядами.

3.Вхід в музичний зал дозволяється у змінному взутті і без верхнього одягу.

4.Під час проведення свята забороняється користуватися мобільними телефонами. Їх необхідно попередньо відключити.

5.Фото та відео зйомка може бути проведена тільки зі свого місця. Не слід ходити по залу з кінокамерою або фотоапаратом, - це відволікає дітей, заважає їм зосередитися на виразності свого виступу, порушує святковий настрій.

6.Не можна відволікати дитину розмовами і вигуками з місця.

7.Під час свята батькам забороняється без необхідності вставати і переходити з одного місця на інше.

8.Не бажано присутність на святі дітей (серед гостей) більш молодшого віку, так як вони не можуть зберігати увагу і відволікають «артистів» плачем, вигуками, ходінням по залу.

9.За пропозицією музичного керівника, вихователів і дітей батьки можуть брати участь у проведенні дитячого свята (іграх, танцях тощо) і вміти підтримувати позитивні емоції дітей.

10. Пам'ятати про те, що батьки – зразок для наслідування своїм дітям, тому слід уникати коментарів негативного характеру.

/Files/images/щасливе дитинство.png

Кiлькiсть переглядiв: 2423

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.